Tagastamine ja vahetamine


Kõiki ostetud tooteid saab tagastada või vahetada 100 päeva jooksul!

Kauba vahetamine ja tagastamine

Kui e-poest ostetud kaup ei sobi või ei vasta Kliendi ootustele, on Kliendil õigus see tagastada või vahetada teise suuruse või mudeli vastu 100 päeva jooksul alates kättesaamisest, millest 14 päeva saab tasuta tagastada kasutades tagastuskoodi, muudel juhtudel enda kulul. Selleks tuleb täita tootega kaasas olev tagastusleht (vorm kättesaadaval siit). Soovikorral võib tagastada kauba koos täidetud tagastuslehega lähimasse Weekendi kauplusesse või saata Niine 4a, Rakvere, 44313 (Kroonikeskuse Smartpost või Turutare Omniva automaat, saaja tel.nr panna palun 58 508 083).

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

100-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Tagastatav kaup peab olema kasutamata, siltidega ja originaalpakendis, jalatsikarp pakendatud kilepakendisse vms. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele. 

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud (va saatmiskulud). Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Kliendil on võimalus e-poest Smartposti või Omniva pakiautomaati tellitud kaup 14 päeva jooksul tasuta vahetada, sisestades paki postiautomaati sama Smartposti uksekoodiga, mida kasutasite kättesaamisel või Omniva sms-is toodud uksekoodiga. Toote tagastamisel Smartposti või Omniva postiautomaadiga Weekend Eesti OÜ kulul, on meil õigus tagastatavalt summalt kinni pidada ostuga seotud postikulud. 

Kauplusest ostetud kauba vahetamine ja tagastamine

Püsiklientidele, kes uuendavad oma kontaktandmeid ja annavad nõusoleku e-maili ning sms-i teel turunduslike teavituste edastamiseks, on alates 01.06.2018 õigus 14 päeva jooksul (alates ostu sooritamisest) tooted tagastada või ringi vahetada. Toode peab olema originaalpakendis ja kasutamata. Raha tagastatakse ostja arveldusarvele 5 tööpäeva jooksul. 

Kauplusesse tellitud toote tagastamine (drive in)

Kauba tagastamiseks, palun võtke ühendust kauplusega ja leppige kokku sobiv aeg kauba üleandmiseks. Teenus töötab E-P 10:00-18:00, kuid mitte kauem, kui kaupluse tavapärane lahtiolekuaeg.

Toote vahetamine kulleriga

Toote vahetamiseks Venipak kulleriga palun võtke ühendust meie klienditeenidusega numbril 60 14 411 või saatke kiri returns@weekendshoes.ee. Vahetuseks vajalikud andmed on: tellimuse number, tagastatava ja uue soovitud toote laokood/SKU, suurus, täpne aadress kuhu kuller saab kauba tuua ja Teile üle anda. Seejärel saabub Teie e-mailile vahetustellimuse kinnitus, millega annate nõusoleku toote vahetamiseks. Kuller toob 1-2 tööpäeva jooksul soovitud toote ja võtab algselt tellitud toote tagasi.

Toote vahetamine pakiautomaadiga 

Toote vahetamiseks pakiautomaadiga palun võtke ühendust meie klienditeenidusega numbril 60 14 411 või saatke kiri returns@weekendshoes.ee. Vahetuseks vajalikud andmed on: tellimuse number, tagastatava ja uue soovitud toote laokood/SKU, suurus ja pakiautomaadi asukoht. Seejärel saabub Teie e-mailile vahetustellimuse kinnitus, millega annate nõusoleku toote vahetamiseks. Vahetuseks tellitud toode saabub 1-2 päeva jooksul pakiautomaati.
Vahetustoote saabudes pakiautomaati, tagastage esmalt pakk varasemas sms-is oleva tagastuskoodiga, seejärel võtke välja uus saabunud pakk. 

Tasuta saab kõiki e-poest ostetuid tooteid tagastada lähimasse Weekendi kauplusesse, vaata kontakte siit.

NB! Smartposti ja Omniva tagastatavad kaubad toimetatakse meieni 5 korda nädalas. Tagastuste käitlemine võib võtta aega 1-2 päeva. Kõige kiirem viis toote tagastamiseks või vahetamiseks on tuua see lähimasse Weekendi kauplusesse. NB! E-poest tellitud kauba eest tavakaupluses raha ei tagastata.

Vahetustoode jõuab kliendini hiljemalt 4-5 päeva jooksul alates tagastatud kauba jõudmisest meieni ja esimene kord on toote vahetus kliendile Smartposti või Omniva-ga tasuta. Alates teisest vahetusest tasub kõik postikulud klient.

Raha tagastatud kauba eest laekub tagasi Kliendi pangakontole esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest Weekend Eesti OÜ poolt. Kaupleja ei tagasta raha kättetoimetamisega ega tagastamisega kaasnenud kulude eest. 

Pretensiooni esitamise õigus ja nõuetele mittevastavate toodete tagastamine

Vastavalt VÕS § 218 lg 2 on Kliendil õigus pretensioonid esitada kahe aasta jooksul alates kauba kättesaamisest. Sellest kuue esimese kuu jooksul tekkinud defekti puhul eeldatakse, et see oli olemas toote ostmise momendil ning defekti iseloomu peab välja selgitama müüja. 

Kui defekt on tehnoloogilise iseloomuga, võib Klient nõuda toote parandamist ning parandamise võimatuse või ebaefektiivsuse korral toote asendamist või raha tagastamist. 

Toote nõuetele mittevastavuse ilmnemisel peab Klient kahe kuu jooksul saatma toote tagasi meie e-poe teenindusse aadressil Niine 4a, Rakvere või tooma lähimasse Weekendi kauplusesse ning lisama tootega kirjaliku avalduse järgneva infoga:

  • Kliendi nimi ja kontaktandmed;
  • kaebuse esitamise kuupäev;
  • tootel ilmnenud defekt;
  • Weekend Eesti OÜ-le esitatav nõue;
  • arve number, võimalusel lisada arve koopia.

Avaldus võib olla vormistatud tavalisele paberile või välja prinditud pretensiooni akt, mille leiad siit> Pretensiooni esitamise akt

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

NB! Defektiga tagastatav toode peab olema puhastatud!

Vastav avaldus peab olema saadetud hiljemalt 2 kuu jooksul peale defekti ilmnemist. Nimetatud tähtaja mõjuva põhjuseta järgimata jätmise korral kaotab Klient õiguse nõuda tasuta toote parandamist või detaili vahetamist.

Võimalusel palume nõuetele mittevastava tootega tulla lähimasse Weekendi kauplusesse, et leida pretensioonile võimalikult kiiresti mõlemaid osapooli rahuldav lahendus.

Juhul, kui kliendi avaldus toote defekti kohta rahuldatakse, hüvitatakse kliendile ka defektiga toote tagastamisega seotud mõistlikud postikulud.

Weekend ei vastuta:

  • Kliendi süül või hoolimatusel toote kahjustamise eest;
  • Defektide eest, mis on tekkinud toote mittesihipärase kasutamise tagajärjel;
  • Toote loomuliku füüsilise kulumise eest tavapärase kasutamise korral. 

Üles