Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega.
Toodete hooldusest
JALATSITE HOOLDUS
Hooldusvabu jalatseid ei ole olemas. Olenemata jalatsi hinnast, vajavad nad kõik regulaarselt hooldust ja puhkust. Enne ostu sooritamist tee kindlaks ostetava jalatsi täpne otstarve ja ka see, millistes tingimustes kasutamiseks ta on mõeldud. Küsi kindlasti müüjalt nõu Sinu jalatüübile kõige sobilikuma jalatsimudeli leidmiseks. Kui jalatsil on paelad, siis palun seo nad kinni.
Hoidu niiske või märja jalatsi kandmisest, kui jalats ei ole just spetsiaalselt selleks mõeldud- see mõjub halvasti vormile ja materjalidele. Jalatsi määrdumisel õli ja bensiiniga puhasta ruttu nii pealsed kui alus ja vahetald, kuna nimetatud määrdumine võib oluliselt kiirendada jalatsi kulumist.
Uutele jalatsitele tee alati eelhooldus! Peale proovikandmist (kui oled juba veendunud jalatsi sobilikkuses), töötle jalatseid vastava hooldusvahendiga, et saavutada mustus- ja veehülgavus ning säilitada pikemaks ajaks jalatsi esteetiline välimus (nt. Collon Waterstop, Salamander Universal jne).
Sõltuvalt jalatsi tehnoloogiast ning materjalist nõuab jalats ka erinevat hoolt. Jalatsi materjali kohta on kõikidele jalatsitele märgitud tingmärgid, kus iga tingmärk tähistab mingit kindlat materjali.
MATERJALID:
Tee kindlaks, milliseid materjale on Sinu jalatsi valmistamisel kasutatud:
ANILIINNAHK: õrn, aniliinvärviga värvitud, säilitanud naha loomuliku mustri;
PINDVÄRVITUD NAHK: naha muster ei ole värvi alt eristatav;
NUBUK-JA SEEMISNAHK: siidjalt karvaseks töödeldud (vasika-või kitse) nahk;
RASVNUBUKNAHK: pind töödeldud matiks, kergelt rasvane;
SÜNTEETILISED MATERJALID, TEKSTIIL
KUIVATAMINE:
Olenemata materjalist, puhasta jalatsid enne hooldamist: puhastusvahendit kasuta täpselt tootja juhiste järgi. Lase jalatsil kuivada toatemperatuuril. Ära kasuta masinpesu, kuivatit, radiaatorit, trummelkuivatust, küttekollet ega juuksefööni ning samuti ära aseta jalatseid kuumusallika vahetusse lähedusse, samuti mitte päikese kätte. Kuju säiliamiseks täida märg jalats, kas paberi või spetsiaalse kingaliistuga.
PUHASTAMINE JA HOOLDAMINE
ANILIINNAHK:
Pärast kuivatamist eemalda lahtine pori spetsiaalse harjakese või käsnaga. Hoolduseks kasuta spetsiaalseid vahasid ja õlisid järgides täpselt nende kasutusjuhendit.
PINDVÄRVITUD NAHK:
Jalanõusid puhasta hoolikalt jalanõušampooni ja sooja veega. Nahkjalatseid ära pese mitte mingil juhul pesumasinas. Pesuvahendid, mis sisaldavad kloorpleegitatavaid ained, jäta kõrvale. Kui jalats on kuivanud, siis on soovitatav regulaarselt kasutada nahatoitevahendeid. Olenevalt jalatsi värvist kasuta kas heledat või tumedat hooldusvahendit.
NUBUK-JA SEEMISNAHK:
Pärast kuivamist eemalda tolm ja kuivanud pori spetsiaalse nailon-või metallharja või käsnaga.Kui suur mustus eemaldatud, hõõru määrdunud kohta seemisnahakiviga või töötle spetsiaalse hooldusvahendiga, lase kuivada ning harja jalanõud lõpuks ettevaatlikult ühes suunas. Ära kasuta vett, see võib jalatsi pealismaterjali pöördumatult rikkuda. Õli ja suurem mustus eemalda spetsiaalse seemisnaha ja nubuki hooldusvahendiga. Seemisnahka peaks perioodiliselt (kord kuus) töötlema niiskuskaitse vahendiga, kuna see nahaliik on niiskuse suhtes väga tundlik.
RASVNUBUKNAHK:
Puhasta kõigepealt pehme harja või lapiga, seejärel kasuta vastavaid hooldusvahendeid-spetsaalseid rasvasid. Võrreldes tavalise nubuknahaga on rasvnubuknahk tunduvalt ilmastikukindlam.
SÜNTEETILISED MATERJALID:
Reeglina väga hästi puhastatavad materjalid, mõistlik on enne tõsisemat kasutuselevõitu töödelda niiskusthülgava hooldusvahendiga. Sünteetilisest materjalist spordijalatseid võib pesta käsitsi, kasutades, pehmet harja, sooja (35° C) vett ja “Sensitive” pesupulbrit/ geeli või spetsiaalset jalatsite puhastamiseks mõeldud vahendit.
TEKSTIIL:
Eemalda kuivanud mustus pehme harjaga. Puhasta jalanõud selleks ette nähtud puhastusvahendiga.
Hoia tekstiiljalatseid sagedase niiskuse eest ja kasuta selleks spetsiaalseid impregneerivaid ehk vetttõrjuvaid vahendeid.
Plekkide eemaldamiseks kasuta spetsiaalseid plekieemaldajaid, mis võivad olla analoogilised seemisnahksete jalatsite puhul kasutatavatega.
PRETENSIOONI KÄSITLEMINE:
Pretensiooni ei ole mõtet kauplusele esitada, kui:
1. toode on läbikantud.Igal tootel on vastavalt kasutusviisile ja -intensiivsusele oma mõistlik eluiga, ükski toode ei pea igavesti vastu.
2. toodet ei ole kasutatud otstarbekohaselt või ettenähtud tingimustel.
3. toodet on valesti või üldse mitte hooldatud
Olles ise kõik õigesti teinud ja ikka hätta jäänud,on põhjus olla pahane.Soovitame siiski olla pigem leebe – teenindaja ei ole süüdi toote kvaliteediprobleemides. Väärikas käitumine häälestab müüjat leidma igati sobilikku lahendust mõlemale poolele.
Kui avastasite defekti, siis palun lõpetada toote kandmine ning pöörduda kaupleja poole.
Enne defektiga toote tagastamist palume toode puhastada ja kuivatada!
KUIDAS HOOLDADA SULEJOPET?
Udusulge kasutatakse täitematerjalina vaatamata kõrgele hinnale peamiselt seepärast, et ta on kerge, ülihästi kokkupakitav ( lahti pakkides taastab esialgse kuju ), tänu kohevusele seob hästi sooja õhku ning üksiti muudab õrn looduslik rasukiht sule vetthülgivaks (nagu hane selga vesi!). Selleks, et kõik need omadused säiliksid, on vaja korrektne hooldus.
PESEMINE:
1. Enne pesu tutvu põhjalikult konkreetse jope hooldusterminite ja-tingmärkidega.
2. Reeglina kannatavad kõik sulejoped masinpesu (vt.punkt 1).
3. Reeglina on sulejope pesuks sobilik temperatuur 30-40 kraadi (vt.punkt 1).
4. Pesuvahendina kasuta võimaluse korral ainult erivahendeid ( Nikwax Downwash, Joutsen või mõne teise tootja suleshampoon), millised on mittedetergentsed bioloogiliselt lagunevad vedelad seebid, mis taastavad suletäidisega riietusesemete kohevuse ja looduslikud, vetthülgivad omadused, samuti puhastavad nad efektiivselt ka erakordselt määrdunud suletäidisega jope.
5. Oluline on teada, et loodussõbraliku seebi pesuvõime väheneb karedas vees (looduslik vesi, milles on lahustunud suuremal määral mineraalidest pärinevaid soolasid) märgatavalt.
6. Tavalise pesuvahendiga pesemine eemaldab sulgedelt rasu ning vähendab sellega sulgede isolatsiooniomadusi. Rasukihi kaotanud suled moodustavad sulekoti alumises osas klombi ning seeläbi kaotab suletäidisega toode praktiliselt oma soojapidavuse.
7. Kui oled siiski sunnitud kasutama tavalist pesuvahendit, siis kontrolli, et see mingil juhul ei sisaldaks pleegitusvahendeid ning kasuta 1/3 tavapärase pesuaine kogusest.
8. Olenemata pesuvahendist loputa jopet rohke veega 3 kuni 4 korda järjest.
9. Pesu toimub ühtlasemalt, kui kinnitad Velco (krõpsuga) kinnitused ja ühendad omavahel kokku varrukaotsad.
10. Ära jäta märga jopet pesumasinasse vedelema.Võimalikult kiire kuivatamine on vajalik selleks, et vältida sulgedele ebameeldiva lõhna tekkimist.
11. Keemilist puhastust kasuta ainult äärmisel juhul raskestieemaldavate plekkide puhul.
12. Pese toodet eraldi.
13. Karvmaterjali olemasolul (näiteks krae), eemalda see tootelt enne pesemist. Kaunistuste (kivikesed, pärlid jms) olemasolul on soovituslik pesta toodet pesukotis.
TÖÖTLUS:
14. Meie heitlikus talves on küllaltki oluline sulejope veekindlus.
15. Ära kanna veekindlust andvat ainet määrdunud riietusele, sest mustus võib igaveseks sisse jääda!
16. Kasuta alati loodussõbralike impregneere (Nikwax),sest lisaks loodusele säästavad need tooted ka jope materjale ning otseselt Sinu tervist.
17. Spetsiaalsed veele baseeruvad loodussõbralikud impregneerid (näiteks Nikwax TX. 10 DownProof) on sissepestavad, vähendavad sulgede veeimavust ja suurendavad ümbritseva kanga vetthülgivust ning muudavad suled niiskusele vähem vastuvõtlikumaks, seega kuivab jope niisketes oludes kiiremini ja soojapidavus säilub. Enne vahendi kasutamist loe juhend hoolega läbi!
18. Oluline on teada, et tavalise pesuvahendiga jopet pestes uhud impregneeri välja ning samal ajal moodustub rõiva sisepinnale kile, mis ei kao-ükskõik, kui mitu korda Sa seda eset ka loputad. See kile vähendab jope hingavust kuni 50%. Spetsiaalse pesuvahendiga (vt. lõik pesemine) pestes säiluvad jope head omadused 100%-liselt. Imregneeri väljapesemist ei toimu ning sa võid toodet pesta palju kordi enne, kui teda uuesti impregneerida on vaja.
KUIVATAMINE:
19. Peale pesu või töötlust tsentrifuugi jope võimalikult kuivaks, aegajalt võta jope masinast välja ning saputa suled
JALGPALLIJALATSITE HOOLDAMINE
Märjal ja külmal ajal tuleb eriti tähelepanu pöörata jalgpallijalatsite hooldamisele
*Kui jalats on saanud veidi poriseks, siis puhasta jalanõud pehme harja või svammiga
*Reeglina võib spordijalatseid pesta käsitsi, kasutades pehmet harja, sooja (kuni 35 kraadist) vett ja spordijalanõude pesuainet, mis loputatakse rohke veega.
*Jalgpallisaapaid ei tohi pesta pesumasinas!
*Jalanõud peavad kuivama kindlasti ainult toatemperatuuril. Kuivatamiseks ei tohi kasutada kuivatit,trummelkuivatamist, küttekollet (radiaator), fööni või muud otsest kuumuseallikat.
*Kui sisetalda saab välja võtta,siis oleks hea seda kuivatada eraldi ning saapa kuju säilitamiseks täita märg jalats kas paberi või spetsiaalse liistuga. Paber imab niiskust väga hästi, seepärast tuleks pabereid mingi aja tagant vahetada.
*Peale täielikku kuivamist tuleb nahast jalatsid hooldada spetsiaalse kingakreemi või vahaga, et säilitada naha pehmus ja koos sellega pikendada jalanõu kasutusiga.
*Enne treeningut on ka soovituslik veel kord jalanõud kreemi või vahaga immutada.
*Jalgpallijalatsitel on täheühendid, mis annavad teada, millisel pinnasel mängimiseks jalatsid on mõeldud:
SG - pehme murukate
FG - keskmiselt kõva murukate
HG - kõvem looduslik pinnas
TF - sünteetiline pinnakate ehk kuntsmuru
AG - kunstmuru II põlvkond
IN - sisesaal
KUIDAS HOOLDADA TEHNILISTE OMADUSTEGA TOOTEID?
PESEMINE:
1. Enne pesu tutvu põhjalikult konkreetse toote hooldusterminite ja-tingmärkidega.
2. Reeglina kannatavad kõik tooted masinpesu.
3. Reeglina on tehnilise toote pesuks sobilik temperatuur 30-40 kraadi.
4. Pesuvahendina kasuta võimaluse korral ainult erivahendeid, millised on mittedetergentsed bioloogiliselt lagunevad vedelad seebid, mis taastavad riietusesemete kohevuse ja looduslikud, vetthülgivad omadused, samuti puhastavad nad efektiivselt ka erakordselt määrdunud jope.
5. Oluline on teada, et loodussõbraliku seebi pesuvõime väheneb karedas vees ( looduslik vesi, milles on lahustunud suuremal määral mineraalidest pärinevaid soolasid ) märgatavalt.
6. Kui oled siiski sunnitud kasutama tavalist pesuvahendit, siis kontrolli, et see mingil juhul ei sisaldaks pleegitusvahendeid ning kasuta 1/3 tavapärase pesuaine kogusest.
7. Olenemata pesuvahendist peab tooteid loputama hoolsalt. Ära kasuta pesuloputusvahendit !!!Toote tehnoloogilised omadused (vetthülgivus, hingavus, soojapidavus jne.) kaovad ning toode ei kaitse teid enam külma ja tuule eest.
8. Pesu toimub ühtlasemalt, kui kinnitad Velcro kinnitused,lukud,trukid ja ühendad jopede puhul omavahel kokku varrukaotsad.
9. Ära jäta märga toodet pesumasinasse seisma.Võimalikult kiire kuivatamine on vajalik selleks, et vältida ebameeldiva lõhna tekkimist.
10. Pesta tooteid eraldi.
11. Karvmaterjali olemasolul (näiteks krae), eemalda see tootelt enne pesemist. Kaunistuste (kivikesed, pärlid jms) olemasolul on soovituslik pesta toodet pesukotis.
TÖÖTLUS:
12. Meie heitlikus talves on küllaltki oluline toodete veekindlus.
13. Ära kanna veekindlust andvat ainet määrdunud riietusele, sest mustus võib igaveseks sisse jäda!
14. Kasuta alati loodussõbralike impregneere (näiteks Nikwax,KW Sport ),sest lisaks loodusele säästavad need vahendid ka toodete materjale ning otseselt Sinu tervist.
15. Spetsiaalsed veele baseeruvad loodussõbralikud impregneerid on sissepestavad, vähendavad riide veeimavust ja suurendavad ümbritseva kanga vetthülgivust ning muudavad riide niiskusele vähem vastuvõtlikumaks, seega kuivab toode niisketes oludes kiiremini ja soojapidavus säilub. Enne vahendi kasutamist loe juhend hoolega läbi!
16. Oluline on teada, et tavalise pesuvahendiga tooteid pestes uhud impregneeri välja ning samal ajal moodustub rõiva sisepinnale kile, mis ei kao, ükskõik, kui mitu korda Sa seda eset ka loputad. See kile vähendab jope hingavust kuni 50%.Spetsiaalse pesuvahendiga (vt. lõik pesemine) pestes säiluvad jope head omadused 100%-liselt. Impregneeri väljapesemist ei toimu ning sa võid toodet pesta palju kordi enne, kui teda uuesti impregneerida on vaja.
KUIVATAMINE:
17. Peale pesu või töötlust tsentrifuugi jope kuivaks.
18. Kui pesed käsitsi, siis pressi enne kuivamariputamist suurem vesi ettevaatlikult jopest välja.
19. Masinkuivatuse korral kasuta madalat temperatuuri ja kuivatusprotsessi pikkuseks vali 3 kuni 4 tundi.
20. Loodussõbralikke impregneere kasutades kuivab jope masinkuivatis tunduvalt kiiremini, kuna materjalid ei seo enam vett vaid hülgivad seda.
KOHVRITE LUKKUDE JUHENDID:
SIIT leiad AMERICAN TOURISTER, GUESS, SAMSONITE, BRUGI, CAVALET kohvrite lukkude kasutamise juhendi.
Login and Registration Form