10 viisi kuidas leida endale õiged kingad


Kena välimusega kingad on kogu riietuse pilgupüüdjad, kuid alati ei tasu tähelepanu pöörata vaid jalatsite väljanägemisele. Kvaliteetsed ja õigesti valitud kingad tekitavad sinus hea enesetunde ning on kasulikud ka su tervisele. Siin on 10 nõuannet, mida meeles pidada kingade ostmisel.

1. Õige talla laius

Oluline on valida kingad, mille tald ei oleks sulle liiga kitsas. Kingi ostes pea meeles, et proovides jalanõud jalga, peaks nii varba kui ka kanna osas olema vähemalt 4 millimeetrit ruumi ehk jalg ei tohiks kunagi puutuda tallajälje välisäärt. Kandes valet talla suurust hakkavad jalad valutama ning see võib omakorda soodustada nahaärritust.

2. Õige suurus

Kingad ei tohiks olla ei liialt suured ega liialt väikesed. Kingi tuleb kindlasti hoolikalt proovida. Kui tunned jalatsit jalga proovides, et see siiski ei ole sinu suurus, siis küsi kindlasti müüja käest suuremat või väiksemat numbrit. Jalateseid soovitatakse alati jalga proovida püstiseistes. E-poest tellides jälgi toote juures olevat suurustabelit ning soovituslikult vali kingad US suuruse järgi.

3. Kvaliteetne materjal

Just suve hooajal on soovituslik kanda võimalikult naturaalsest materjalist kingi. Taolised jalatsid on kindlasti krõbedama hinnaga kui sünteetilisest materjalist kingad. Siinkohal pea aga meeles, et sünteetilised kingad on küll soodsamad, kuid need võivad tihti põhjustada jalgade higistamist, jalga ärritada või tekitada ebameeldivat lõhna. Kui vähegi võimalik, siis soeta endale kindalsti jalatsid, mis oleksid valmistatud tõelisest nahast, seemisnahast või naturaalsest tekstiilist.

4. Kanna kinniste kingadega sokki

Suvi on küll aastaaeg, kus võid mõelda, et sokke ei ole vaja, kuid siiski tuleks meeles pidada, kui kanda kinnist kinga palja jalaga, siis ei saa jalad hingata ning higistavad. Su jalad tänavad sind, kui kannad kinniseid jalanõusi sokkidega, piisab isegi väga õhukestest sokkidest.

5. Õige talla paksus

Meeles tuleb pidada ka, et kinga tald ei tohiks olla liiga õhuke. Õhukese tallaga kingi kandes tunned, et jalad ei ole toetatud pinnasel ning jalad on pinges. Järmine kord poodi minnes vaata, et talla paksus oleks vähemalt 0,7 cm, et tagada jalgadele hea sisekliima jalanõusi kandes. E-poest tellides loe kindlasti kirjeldusest, kui kõrge on tallapaksus.

6. Õige talla pikkus

Suvekingi, eriti plätusid ja sandaale ostes juhtub tihti, et kinga tallaosa on jalast pikem. Kui aga jalanõud on varvaste juurest liiga pikad, võivad need kõndides olla ebamugavad ja ohtlikud, kuna komistamise oht on suur.

7. Kontsa pikkus

Kõrge konts võib ilusal suvepäeval olla kindlasti ilus, kuid kas see on ka mugav. Liiga kõrge konts võib olla liiga väsitav. Kui siiski soovid kõrget kontsa, siis võid just suveks eelistada pigem platvormtallaga kinga, sest üldjuhul on nendega kergem kõndida ning toestavad jalga paremini.

8. Jala fikseerimine kinga

Suvel on üldjuhul käimist palju, siis vali kindlasti kingad, mis oleksid jalga hästi fikseeritud. Vähese kinnitusega, libeda tallaga või loksuv jalats võib osutuda ohtlikuks ja tekitada erinevaid traumasi nagu kukkumine, põrumine, komistamine jne.

9. Sobivus riietusega

Eesti suvi on küllaltki lühike, siis mõtle hoolikalt läbi, kui ostad suvekinga, et leiad nendele kasutust rohkem kui üheks või kaheks korraks. Pilkupüüdva riietusega võiksid jalanõud jääda pigem neutraalseks ning tagasihoidlikuma riietusega võivad kingad olla kogu riietuse pilgupüüdjad.

 

10. Mood

Enne suvekingade ostmist võid alati vaadata, mis on just sel hooajal moes ning valida omale viimase aja trendisest lemmikud suvekingad, millega silma jääda.

 

Leia oma suvekingad lähimast Weekend kauplusest või e-poest www.weekendshoes.ee

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Jälle jalad külmetavad?!

 

Väljas on ilus ilm, tõttad välja, aga oh õudust, 15 minuti pärast jalad külmetavad ja kipuvad märjaks saama.
Lahendusena on passlik soetada enese vajadustele vastavad talvesaapad, mida saab kanda mitu head hooaega ja mis on nagu truud sõbrad, kes alati hoolitsevad ja kaitsevad. Meie siin Weekendis peame lugu kvaliteetsetest jalavarjudest ja heast tujust samuti! Ja hea tuju on siis garanteeritud, kui on hea olla. :)
Meil on lai tootevalik, pakkumaks kaitset ja soojust, et teil oleks ka hea ja mõnus väljas jalutada, lastega mürada, kihutada kelgu- või suusamäel või tehes just seda, mida iga inimese süda teha soovib, nii et kiika julgelt valikut!


Vastavalt meie talvele, mis kohati on rohkem vihmas, kui lumes sumamine, siis peaks alati arvestama saapa veepidavusega. Tihtipeale on inimestel külmetavad jalad ja kehv vereringe, saapa valikul päris keeruline, kui jalgu tavaliseltki eriti soojaks ei saa, eksju?! Jalgadele soovitame vereringe elavdamiseks teha õhtuti kaasa poolt massaazi, sellest on pikemas perspektiivis palju abi-omavahelistele suhetele ja soojadele jalgadele samuti. Teed võib ka julgelt protseduuri ajal juua, eriti hea oleks, kui see oleks mee, sidruni ja ingveriga! :)


Aga siis edasi saabastest ja erinevatest tehnoloogiatest, millest siia kirjutan väikese valiku. On loodud OMNI heat tehnoloogial põhinev vooder, mis peegeldab jalalt tuleva soojuse jalale tagasi, soovitame soojalt tehnoloogiaga tutvuda. a.w.s. Reset Foam sisetald on ülipehme ja võtab kiiresti jalakuju, mis tagab jällegi jalale pikema mugavuse, Techlite vahetald on disainitud ekstra põrutusi pehmendama ja jalga kaitsma, a.w.s. 360 Grip mustriline välistald tagab alati hea haarduvuse nii lumel, jääl, kui ka poristes tingimustes, a.w.s. Waterproof muudab jalatsid veekindlaks. Või siis on saapaid, mille sisemuses on kasutatud naturaalset ja ehedat villa. Vill hoiab juba looduslikult hästi sooja ja soojendab ka, samas laseb jalal hingata. Suureks abiks on veel termosokid, mis samuti reguleerivad jala temperatuuri ja juhivad tekkida võiva niiskuse kiirelt sokist välja ja kui saabas on õige, siis tegeleb edasise niiskusega edasi saabas. :)

Praegusel ajal on loodud talvesaapaid, mis paistavad tekstiilist, aga on veekindluse võimekusega. Soovitame märgata ka talla tehnoloogiat, mis lõppkokkuvõttes mängib samuti väga suurt rolli, kuna libedaga tahaksid ju õhtu lõpuks kõik jalgele jääda! Ärge kartke uurida ja küsida ning tahta rohkem teada nii olulistest asjadest nagu on jalatsid, mis peaksid teile pakkuma igapäevast turvalisust, nii soojuse, kuivuse kui ka haakuvuse osas.


Kirjutage, helistage ja küsige nõu, leiame koos õiged jalavarjud, et te ikka ja alati laialt naerataksite! :)

 

Tagasi avalehele >> 

______________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Weekendshoes.ee jalatsipood ja mitte ainult

Mis on meie eesmärk?! Ma arvan, et meie kõige suurem siht on teha inimeste elu lihtsamaks ja mugavamaks. Õnnelikkus ja rahulolu käivad sinna kirsina juurde.Tänapäeva ääretult kiires ühiskonnas ei ole meil tihtipeale aega, et otsida oma jalale mugavaid, sobivaid ja visuaali paitavaid jalatseid, käies selleks ühest kauplusest teise. Nii lihtne on avada kasvõi varahommikul või südaöösel arvuti, teha endale näiteks üks meega tee ja nautida selle kõrvale ühtlasi ka jalatsite ning ülerõivaste valikut. Minu arvates on ääretult mugav see, et ei pea enese aega kulutama üleliigsele, vaid erinevad filtrid sisestades, kuvab meie e-pood silmadele ainult seda, mida just Sina ise valid-see säästab üleliigsest nn. mürast, mida igapäeva elu meile niigi ohtralt ette söödab. 

Meie kaubavalikus ei ole muidugi ainult jalatsid ja ülerõivad, vaid meil on ka kvaliteetset, puuvillast pesu, sokke, sooja pesu, jalatsi- ja ülerõivaste hooldustooteid, susse, kotte, kohvreid, mütse, salle, käekotte, koolikotte, palle, püksirihmasid, rannarätikuid... ja meie toodete valik laieneb jõudsalt. Me näeme, kui väga meie kliendid seda hindavad, et neile on selline mugavus loodud. Ja meie hindame oma kliente väga! :)

Vahel ikka juhtub mõni inimlik viperus, aga seda juhtub ju kõigi igapäevaelus ja -tegemistes. Muidugi võiks olla tegemised ilma ühegi veata, aga me püüdleme selle poole ja anname endist parima, et keegi ei peaks kunagi kurvastama. Ja muidugi on meie endi rõõm kordades suurem, kui saame oma hetkeks kurvastanud kliendid, jälle rahulolevalt naeratama panna. :)

Oma uue ja laieneva tootevaliku, paneme me kokku, mõtlemaks väga laialt - pakkumaks võimalusi soetada omale kvaliteetseid rõivaid ja jalatseid erinevate rahaliste võimalustega inimestele-mugavuse kättesaadavus ei tohiks oleneda ainult sissetulekute suurusest. Soovime pakkuda kvaliteeti mõistliku hinnaga. Soovime, et meie pakutavast tootevalikust leiaksid enestele mugavaid, silmapaistvaid ja ka klassikalisi jalavarje erinevate maitsetega ning erinevate maailmavaadetega inimesed. Soovime, et iga inimene, kes meie lehele jõuab, leiaks enda maitsele midagi sobivat - on ta siis tavaline koduperenaine, remonditöökoja mees, lasteaia laps või koolijüts, jurist või Proua President ise.

 

 

Tagasi avalehele >>